Jdi na obsah Jdi na menu
 


A pak ji nechal zavřít, aby se mu nemotala v palebné zóně

22. 2. 2010

Poprvé se setkali v hangáru. Byla krásná, promáčená a vypadala naštvaně. Pět vteřin na ni civěl, než si uvědomil, co ho tak vykolejilo. Následně pronesl - spíš ze setrvačnosti - něco drsného, a ona řekla:
"Fajn, a teď s tím podělaným áempéčkem uhněte, potřebuju projít."
Koukal, jak prochází a mručí cosi o zasraných ostrostřelcích a s hrůzou zjišťoval, že ji chce.

Podruhé už byla suchá, ale naštvaně vypadala pořád. Podepisovala mu nějaké papíry a mimoděk se mu hřbetem ruky otřela o předloktí. Pocítil zamrazení a současně si uvědomil, jaká je volovina tohleto cítit. I zblízka byla krásná. I přes to, že mu nevěnovala pozornost.

Potřetí se srazili na chodbě před laboratoří. Zalapal po dechu, vydoloval zpod nánosů profesionality mlhavou vzpomínku na slušné vychování a řekl: "Promiňte."
Ona ze sebe zachmuřeně setřásla jeho paži, vyškubla mu z ruky knihu a poznámky, které jí pomáhal posbírat a řekla: "Nic se nestalo." Překrásně voněla a dívala se skrze něj. Následující noci zjistil, že i v sedmapadesáti můžete mít mokré sny.

Počtvrté... ne, někdy tou dobou, kdy ta setkání přestal počítat, se to poněkud zvrtlo. Přestal na ni nenápadně civět a zahájil taktiku poznej svého nepřítele. Pro začátek zašel za doktorem Patelem a půjčil si její knihu. O botanice sice věděl houby, ale její fotografie na vnitřní straně desek byla nádherná. Toho večera definitivně odložil Hemingwaye a blaženě usnul... s jejím přísným obličejem na polštáři. Ráno pak myslel na to, jak fantastický by bylo, mít ji v té posteli doopravdy.

Pak se to poněkud zkomplikovalo. Džungle tam venku ještě víc zdrsněla a o vztazích mezi laborkou a bezpečáky se dalo říct přesně to samé. Někdy v té době zjistil, že se na vlastní sny může klidně vykašlat - neboť ona ho z důvodů, které celkem chápal, začínala mít vážně plné zuby. Sice jí zkoušel vysvětlit svoje (čistě profesionální) stanovisko, ale ona ho neposlouchala. Strašlivě na sebe řvali a Selfridge se je snažil uklidnit, ale už teď bylo jasné, jak to skončí. Veškerá diplomacie musela jít k čertu. Teď už se zkrátka nedalo couvnout. A pak ji nechal zavřít, aby se mu nemotala v palebné zóně...

To, co se stalo potom, by klidně vydalo na film. Takový pěkný, vymazlený blockbuster ve 3D... S milostným příběhem, který pochopitelně skončí dobře a pak ještě jedním, o němž nikdo nebude mít ani páru a k dobrému konci by ho nedokázal přivést ani Shakespeare. Ačkoli, tragédie zas na druhou stranu psával výborně... Dokonce i smrt vedlejších postav vždycky dokázal převyprávět jaksepatří. Tahle smrt byla docela hezká. Rychlá. Humánní... víceméně. Jen cvak, tma, a klídek, kamarádi. Hemingway by určitě souhlasil. Shakespeare by ovšem namítl, že není fér, aby neumíral s jejím jménem na rtech. Víte, ve skutečnosti si ho - ty dvě vteřiny poté, co se mu zorným polem mihlo něco modrého, krásného a zuřivého - nestačil ani pomyslet. A vlastně to bylo jedno. Tou dobou už byla dávno pryč. Narozdíl od něj však opustila tuhle džungli s úsměvem na rtech a vědomím, že její teorie byla od samého začátku docela pravdivá...


Jak už bylo mnohokrát řečeno - není fér tvrdit, že život není fér. Máte pravdu - je to špinavá práce. Ale někdo ji dělat musí...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lemurovi

(Bea©, 3. 3. 2010 23:18)

Je to divný, že nemám skoro žádný výhrady, co?
No, abys chápala, já se ve světě internetového publikování a takových-těch-věcí-kolem pohybuju docela dost dlouho, nějakých pět let to už bude.
A ono ti to po čase začne celkem splývat. Nudit. Všechno začíná být stejné a když k tomu přičteš často strašlivou gramatiku, typu "vydět, slišet, děvčata byli" - čárky nepočítám, sama je neovládám - strašlivý sloh a podobné skvosty... to pak jásáš, když se objeví někdo jako ty.:o)

.......

(Lemur, 24. 2. 2010 15:22)

Kleio, určitě nepřesvědčím. Ale přesto děkuju.

Beo, i tobě díky. Je neuvěřitelný, že se ti líbí skoro všechno, co jsem kdy spáchala.

^_^

(Kleio, 23. 2. 2010 22:30)

Mňuk, ty mě přesvědčíš, abych změnila úhel pohledu na svůj rozezlený názor.
Tohle je k pomazlení. <3
A vím, že není pro mě, ale s dovolením jsem si očetla. ;)

Lemurovi

(Bea, 22. 2. 2010 19:12)

Mrm.
Vrň.
Fňu.

Je potřeba dodávat víc?